Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd HCCF1-455.000-LTEW
Part No.:
HCCF1-455.000-LTEW
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Ceramic Filters
Package:
Datasheet:
HCCF1-455.000-LTEW.pdf
Description:
CERAMIC FILTER 11.0X8.0X7.0 455K
Shipping
HCCF1-455.000-LTEW Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
HCCF1
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
455MHz
Impedance:
Bandwidth:
7.5 kHz
Insertion Loss:
5dB
Filter Type:
Mounting Type:
Size / Dimension:
0.433" L x 0.315" W (11.00mm x 8.00mm)
Height (Max):
0.433" (11.00mm)