Bel Power Solutions HC12-3.4-AG
Part No.:
HC12-3.4-AG
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HC12-3.4-AG.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 41W
Shipping
HC12-3.4-AG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Bel Power Solutions
Series:
Linear C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Linear
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
100, 120, 220, 230, 240 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3.4 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
41W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Features:
Adjustable Output, Remote Sense
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.62" L x 4.87" W x 2.95" H (142.8mm x 123.7mm x 74.9mm)