LEM USA Inc. HAZ 20000-SBI/SP1
Part No.:
HAZ 20000-SBI/SP1
Manufacturer:
LEM USA Inc.
Category:
Current Sensors
Package:
Module
Datasheet:
HAZ 20000-SBI/SP1.pdf
Description:
TRANSDUCER
Shipping
HAZ 20000-SBI/SP1 Specifications
Manufacturer:
LEM USA Inc.
Series:
HAZ
Package/Case:
Module
Product Status:
Active
For Measuring:
AC/DC
Sensor Type:
Hall Effect
Current - Sensing:
20000A
Number of Channels:
1
Output:
Current
Sensitivity:
Frequency:
DC ~ 3kHz
Linearity:
±0.5%
Accuracy:
±1%
Voltage - Supply:
15V
Response Time:
10µs
Current - Supply (Max):
50mA
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C