Honeywell Sensing and Productivity Solutions HAFUHM0010L4AXT
Part No.:
HAFUHM0010L4AXT
Manufacturer:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Category:
Flow Sensors
Package:
Datasheet:
HAFUHM0010L4AXT.pdf
Description:
HONEYWELL ZEPHYR AIRFLOW SENSOR
Shipping
HAFUHM0010L4AXT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Zephyr™ HAF
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Package:
0 ~ 10 SLPM
ProdictStatis:
Air
Sensing Range:
3V ~ 10V
Flow Sensor Type:
Manifold, 0.51" (13mm)
Voltage - Input:
Port Size:
Polymer, Thermoplastic (GR)
Switch Function/Rating:
-20°C ~ 70°C