Sensata-Crydom HA60125-10
Part No.:
HA60125-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
HA60125-10.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
Shipping
HA60125-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Series:
HA60
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
AC
Voltage - Input:
90 ~ 280VAC
Voltage - Load:
48 V ~ 660 V
Load Current:
125 A
On-State Resistance (Max):
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C