Omron Automation and Safety H7CC-R11D
Part No.:
H7CC-R11D
Datasheet:
H7CC-R11D.pdf
Description:
TACHOMETER, 11-PIN SOCKET, 1-STA
Shipping
H7CC-R11D Specifications
Type:
Tachometer
Count Rate:
30Hz, 10kHz
Display Characters - Height:
0.394" (10.00mm), 0.236" (6.00mm)
Voltage - Supply:
24VAC, 12 ~ 48VDC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 45.00mm x 45.00mm
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)