Omron Automation and Safety H7BR-CWV-AC100-240
Part No.:
H7BR-CWV-AC100-240
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
Counters, Hour Meters
Package:
Datasheet:
H7BR-CWV-AC100-240.pdf
Description:
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Shipping
H7BR-CWV-AC100-240 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Series:
H7BR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Preset
Operating Mode:
Up, Down, Command, Individual, Quadrature
Count Rate:
30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Time Format:
Number of Characters Per Row:
6, 6
Display Type:
LCD - Black Characters, Green Backlight
Display Characters - Height:
Input Type:
Voltage
Output Type:
Relay, Solid State
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Reset:
External, Front Panel
Panel Cutout Dimensions:
Square - 68.00mm x 68.00mm