Unictron Technologies Corporation H2B4MH1F2F0100
Part No.:
H2B4MH1F2F0100
Manufacturer:
Unictron Technologies Corporation
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
H2B4MH1F2F0100.pdf
Description:
LTE/4G FULL BAND FPC ANTENNA FPC
Shipping
H2B4MH1F2F0100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Cellular
Frequency Group:
Wide Band
Frequency (Center/Band):
928MHz, 1.94GHz, 2.35GHz, 2.59GHz
Frequency Range:
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.49GHz ~ 2.69GHz
Antenna Type:
PCB Trace
Number of Bands:
4
VSWR:
Return Loss:
Gain:
1.2dBi, 2.6dBi, 2.8dBi, 3dBi
Power - Max:
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Adhesive
Height (Max):
0.006" (0.15mm)