Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. GZ1608D241CTF
Part No.:
GZ1608D241CTF
Datasheet:
GZ1608D241CTF.pdf
Description:
FERRITE BEAD 240 OHM 0603 1LN
Shipping
GZ1608D241CTF Specifications
Impedance @ Frequency:
240 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
500mA
DC Resistance (DCR) (Max):
300mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)