Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. GZ1005D400CTF
Part No.:
GZ1005D400CTF
Datasheet:
GZ1005D400CTF.pdf
Description:
FERRITE BEAD 40 OHM 0402 1LN
Shipping
GZ1005D400CTF Specifications
Series:
GZ-C
Impedance @ Frequency:
40 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
550mA
DC Resistance (DCR) (Max):
120mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Height (Max):
0.026" (0.65mm)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)