Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. GZ0603D121CTF
Part No.:
GZ0603D121CTF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
GZ0603D121CTF.pdf
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
Shipping
GZ0603D121CTF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
GZ-C
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
200mA
DC Resistance (DCR) (Max):
500mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.014" (0.35mm)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)