ams-OSRAM USA INC. GW CSSRM2.PM-N2N4-XX57-0-700-R33-TH
Part No.:
GW CSSRM2.PM-N2N4-XX57-0-700-R33-TH
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Category:
LED White Lighting
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
GW CSSRM2.PM-N2N4-XX57-0-700-R33-TH.pdf
Description:
LED OSLON SQUARE DOME SMD
Shipping
GW CSSRM2.PM-N2N4-XX57-0-700-R33-TH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Series:
OSLON® Square
Package/Case:
1212 (3030 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Color:
White, Warm
CCT (K):
3000K
Flux @ 85°C, Current - Test:
305lm (290lm ~ 320lm)
Flux @ 25°C, Current - Test:
Current - Test:
700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:
156 lm/W
CRI (Color Rendering Index):
70
Current - Max:
1.8A
Viewing Angle:
120°
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMD
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)