MACOM Technology Solutions GTVA101K42EV-AMP2
Part No.:
GTVA101K42EV-AMP2
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
RF, RFID, Wireless Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
GTVA101K42EV-AMP2.pdf
Description:
AMPLIFIER, 1030MHZ, GTVA101K42EV
Shipping
GTVA101K42EV-AMP2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
HEMT
Frequency:
960MHz ~ 1.4GHz