MACOM Technology Solutions GTRA362802FC-V1-R0
Part No.:
GTRA362802FC-V1-R0
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
H-37248C-4
Datasheet:
GTRA362802FC-V1-R0.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 48V H-37248C-4
Shipping
GTRA362802FC-V1-R0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
GaN
Package/Case:
H-37248C-4
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain:
13.5dB
Voltage - Test:
48 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
200 mA
Power - Output:
280W
Voltage - Rated:
125 V