t-Global Technology GT15-640-320-0.23-0
Part No.:
GT15-640-320-0.23-0
Manufacturer:
t-Global Technology
Category:
Pads, Sheets
Package:
Datasheet:
GT15-640-320-0.23-0.pdf
Description:
THERM PAD 640X320MM YLW
Shipping
GT15-640-320-0.23-0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
t-Global Technology
Series:
GT15
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Usage:
Type:
Sheet
Shape:
Rectangular
Outline:
640.00mm x 320.00mm
Thickness:
0.0090" (0.229mm)
Material:
Silicone Elastomer
Adhesive:
Backing, Carrier:
Fiberglass
Color:
Yellow
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
1.5W/m-K