MEAN WELL USA Inc. GST36E12-P1J
Part No.:
GST36E12-P1J
Datasheet:
GST36E12-P1J.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W
Shipping
GST36E12-P1J Specifications
Series:
GST36E (36W)
Region Utilized:
Europe
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
12V
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
36 W
No Load Power Consumption:
75mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Input Connector:
CEE 7/16
Features:
Size / Dimension:
3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)