MEAN WELL USA Inc. GST280A24-C6P
Part No.:
GST280A24-C6P
Datasheet:
GST280A24-C6P.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 280W
Shipping
GST280A24-C6P Specifications
Series:
GST280A (280W)
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
24V
Current - Output (Max):
11.67A
Power (Watts):
280 W
No Load Power Consumption:
500mW (Max)
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Output Connector:
Rectangular, 6 Position
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)