MEAN WELL USA Inc. GST220A20-R7B
Part No.:
GST220A20-R7B
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
GST220A20-R7B.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 220W
Shipping
GST220A20-R7B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
GST220A (220W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Region Utilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
Input Type:
Cord (Sold Separately)
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output:
20V
Current - Output (Max):
11A
Power (Watts):
220 W
No Load Power Consumption:
150mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C
Output Connector:
Power DIN, 4 Pin
Cord Length:
39.4" (1.00m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)