SL POWER / Advanced Energy GSM11-24AAG
Part No.:
GSM11-24AAG
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
GSM11-24AAG.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 11W
Shipping
GSM11-24AAG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
SL POWER / Advanced Energy
Series:
GSM11 (11W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
460 mA
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
11W
Applications:
Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.28" L x 2.00" W x 0.56" H (57.9mm x 50.8mm x 14.3mm)