Brightworks Technology, Inc GSK020A05-C
Part No.:
GSK020A05-C
Manufacturer:
Brightworks Technology, Inc
Category:
AC DC Converters
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
GSK020A05-C.pdf
Description:
5V Embedded AC/DC Potted
Shipping
GSK020A05-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brightworks Technology, Inc
Series:
GSK020A (21.6W)
Package/Case:
4-DIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
840mA
Power (Watts):
20 W
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency:
87%
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
2.07" L x 1.07" W x 0.94" H (52.5mm x 27.3mm x 24.0mm)