LEMO GSC.2K.290.CD65
Part No.:
GSC.2K.290.CD65
Manufacturer:
LEMO
Category:
Cable and Cord Grips
Package:
Datasheet:
GSC.2K.290.CD65.pdf
Description:
CABLE GRIP 6.1-6.5MM BRASS
Shipping
GSC.2K.290.CD65 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
LEMO
Package/Case:
Type:
Cable Grip
Outside Cable Diameter (Min):
0.240" (6.10mm)
Outside Cable Diameter (Max):
0.256" (6.50mm)