Banner Engineering Corporation GS60IL4Q
Part No.:
GS60IL4Q
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Category:
Task Lighting
Package:
Datasheet:
GS60IL4Q.pdf
Description:
GUIDE 60MM SPOT LIGHT, IR RED
Shipping
GS60IL4Q Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Banner Engineering Corporation
Series:
GS60
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Illumination Color:
Infrared
Luminous Flux:
Length:
Profile (W x H):
2.36" (60.0mm) Dia
Power - Rated:
Voltage - Supply:
12 ~ 30VDC
Features:
High/Low/Off Switching
Housing Material:
Aluminum (Al)
Rated Life:
Termination Style:
Connector (M12)
Operating Temperature:
-40°C ~ 50°C