Murata Electronics GRM-KIT-OVER100-DE
Part No.:
GRM-KIT-OVER100-DE
Category:
Capacitor Kits
Package:
Datasheet:
GRM-KIT-OVER100-DE.pdf
Description:
CAP KIT CER 100UF-330UF 420PCS
Shipping
GRM-KIT-OVER100-DE Specifications
Packaging:
Book
Product Status:
Obsolete
Kit Type:
Ceramic
Capacitance Range:
100µF ~ 330µF
Voltage - Rated:
2.5 ~ 6.3V
Tolerance:
±20%