Murata Electronics GRM31A5C2J101JW01D
Part No.:
GRM31A5C2J101JW01D
Datasheet:
GRM31A5C2J101JW01D.pdf
Description:
CAP CER 100PF 630V C0G/NP0 1206
Shipping
GRM31A5C2J101JW01D Specifications
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)