Murata Electronics GRM21BC81A226ME44L
Part No.:
GRM21BC81A226ME44L
Datasheet:
GRM21BC81A226ME44L.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X6S 0805
Shipping
GRM21BC81A226ME44L Specifications
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)