Murata Electronics GRM188D71A106KA73D
Part No.:
GRM188D71A106KA73D
Datasheet:
GRM188D71A106KA73D.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7T 0603
Shipping
GRM188D71A106KA73D Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)