Murata Electronics GRM188C81E475ME11D
Part No.:
GRM188C81E475ME11D
Datasheet:
GRM188C81E475ME11D.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X6S 0603
Shipping
GRM188C81E475ME11D Specifications
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)