Murata Electronics GRM033C71C104KE14D
Part No.:
GRM033C71C104KE14D
Datasheet:
GRM033C71C104KE14D.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 16V X7S 0201
Shipping
GRM033C71C104KE14D Specifications
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)