TE Connectivity Laird GPSDS1370PLG
Part No.:
GPSDS1370PLG
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
GPSDS1370PLG.pdf
Description:
RF ANT 143MHZ/1.575GHZ WHIP STR
Shipping
GPSDS1370PLG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Series:
Survivor™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Navigation
Frequency Group:
VHF (f < 300MHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
143MHz, 1.575GHz
Frequency Range:
137MHz ~ 150MHz