Panduit Corp GPQC15-1/0
Part No.:
GPQC15-1/0
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Cable Supports and Fasteners
Package:
Datasheet:
GPQC15-1/0.pdf
Description:
CBL CLAMP GROUND PIPE MOUNT ADJ
Shipping
GPQC15-1/0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
StructuredGround™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Clamp, Grounding
Type Attributes:
Split Bolt, Quad Opening
Opening Size:
Mounting Type:
Pipe Mount, Adjustable
Material:
Bronze, Steel
Color:
Bronze, Silver
Length:
3.440" (87.38mm)
Width:
4.470" (113.54mm)
Height:
3.190" (81.03mm)
Panel Hole Size:
Material Thickness:
Material Flammability Rating:
Adhesive:
Features:
1.500" (38.10mm) Round Pedestal