Bergquist GPHC5.0-0.020-02-0816
Part No.:
GPHC5.0-0.020-02-0816
Datasheet:
GPHC5.0-0.020-02-0816.pdf
Description:
THERM PAD 406.4X203.2MM GRAY
Shipping
GPHC5.0-0.020-02-0816 Specifications
Series:
Gap Pad® HC 5.0
Outline:
406.40mm x 203.20mm
Thickness:
0.0200" (0.508mm)
Color:
Gray
Thermal Resistivity:
Thermal Conductivity:
5.0W/m-K