Sensata-Crydom GNR45DHR
Part No.:
GNR45DHR
Datasheet:
GNR45DHR.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
Shipping
GNR45DHR Specifications
Product Status:
Obsolete
Output Type:
AC
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 600 V
Load Current:
45 A
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C