Sensata-Crydom GNR30DHZ
Part No.:
GNR30DHZ
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
Module
Datasheet:
GNR30DHZ.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V
Shipping
GNR30DHZ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Series:
GNR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Mounting Type:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
AC, Zero Cross
Voltage - Input:
4 ~ 32VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 600 V
Load Current:
30 A
On-State Resistance (Max):
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C