Murata Electronics GNM314R72A271MD01D
Part No.:
GNM314R72A271MD01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Package:
Datasheet:
GNM314R72A271MD01D.pdf
Description:
CAP ARRAY 270PF 100V X7R 1206
Shipping
GNM314R72A271MD01D Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
GNM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
270pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100 V
Dielectric Material:
Ceramic
Number of Capacitors:
4
Circuit Type:
Isolated
Temperature Coefficient:
X7R
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)