QT Brightek (QTB) GMC24IB88
Part No.:
GMC24IB88
Manufacturer:
QT Brightek (QTB)
Category:
LED Dot Matrix and Cluster
Package:
Datasheet:
GMC24IB88.pdf
Description:
2.4" 8X8 DOT MATRIX ANODE ROW CA
Shipping
GMC24IB88 Specifications
Manufacturer:
QT Brightek (QTB)
Series:
GMz24xx88
Active
Millicandela Rating:
160mcd
Internal Connection:
Common Anode Row, Common Cathode Column
Size / Dimension:
2.37" L x 2.37" W x 0.36" H (60.20mm x 60.20mm x 9.20mm)
Color:
Blue
Configuration:
8 x 8
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3V