QT Brightek (QTB) GMC21Y75
Part No.:
GMC21Y75
Datasheet:
GMC21Y75.pdf
Description:
2.1" 5X7 DOT MATRIX ANODE ROW CA
Shipping
GMC21Y75 Specifications
Millicandela Rating:
90mcd
Size / Dimension:
2.09" L x 1.49" W x 0.33" H (53.10mm x 37.80mm x 8.40mm)
Color:
Yellow
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2V