QT Brightek (QTB) GMA24IG88
Part No.:
GMA24IG88
Datasheet:
GMA24IG88.pdf
Description:
2.4" 8X8 DOT MATRIX ANODE COLUMN
Shipping
GMA24IG88 Specifications
Series:
GMz24xx88
Millicandela Rating:
200mcd
Size / Dimension:
2.37" L x 2.37" W x 0.36" H (60.20mm x 60.20mm x 9.20mm)
Color:
Green
Configuration:
8 x 8
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.2V