QT Brightek (QTB) GMA21IB75
Part No.:
GMA21IB75
Datasheet:
GMA21IB75.pdf
Description:
2.1" 5X7 DOT MATRIX ANODE COLUMN
Shipping
GMA21IB75 Specifications
Series:
GMz21xx75
Millicandela Rating:
160mcd
Size / Dimension:
2.09" L x 1.49" W x 0.33" H (53.10mm x 37.80mm x 8.40mm)
Color:
Blue
Configuration:
5 x 7
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3V