QT Brightek (QTB) GMA15IG88
Part No.:
GMA15IG88
Datasheet:
GMA15IG88.pdf
Description:
1.5" 8X8 DOT MATRIX ANODE COLUMN
Shipping
GMA15IG88 Specifications
Series:
GMz15xx88
Millicandela Rating:
200mcd
Size / Dimension:
1.49" L x 1.49" W x 0.40" H (37.90mm x 37.90mm x 10.20mm)
Color:
Green
Configuration:
8 x 8
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
3.2V