QT Brightek (QTB) GMA12O75
Part No.:
GMA12O75
Manufacturer:
QT Brightek (QTB)
Category:
LED Dot Matrix and Cluster
Package:
Datasheet:
GMA12O75.pdf
Description:
1.2" 5X7 DOT MATRIX ANODE COLUMN
Shipping
GMA12O75 Specifications
Manufacturer:
QT Brightek (QTB)
Series:
GMz12xx75
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Millicandela Rating:
60mcd
Internal Connection:
Common Cathode Row, Common Anode Column
Size / Dimension:
1.25" L x 0.90" W x 0.33" H (31.80mm x 22.80mm x 8.50mm)
Color:
Orange
Configuration:
5 x 7
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2V