Green Ignite Inc GI-G4C-W360-12
Part No.:
GI-G4C-W360-12
Manufacturer:
Green Ignite Inc
Category:
Lamp Replacements
Package:
Datasheet:
GI-G4C-W360-12.pdf
Description:
LED MINIATURE LAMP; 2.6W, 308LM,
Shipping
GI-G4C-W360-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Green Ignite Inc
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Can Replace Lamps:
Miniature LED Lamps
Size / Dimension:
0.910" Dia x 1.620" H (23.11mm x 41.15mm)
Wavelength:
3000K
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
12V AC/DC