ams-OSRAM USA INC. GH CSSRM6.24-V8A2-1-1-700-R33
Part No.:
GH CSSRM6.24-V8A2-1-1-700-R33
Package:
3-SMD Module
Datasheet:
GH CSSRM6.24-V8A2-1-1-700-R33.pdf
Description:
OSLON(R) SQUARE HYPER RED. BEST
Shipping
GH CSSRM6.24-V8A2-1-1-700-R33 Specifications
Series:
OSLON® Square Horticulture
Package/Case:
3-SMD Module
Wavelength:
640nm (Typ)
Current - Test:
700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
1.97V
Lumens/Watt @ Current - Test:
Current - Max:
1.4A
Luminous Flux @ Current/Temperature:
Temperature - Test:
25°C
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.089" (2.27mm)