ams-OSRAM USA INC. GH CSSRM4.24-V6V8-1-1-700-R33
Part No.:
GH CSSRM4.24-V6V8-1-1-700-R33
Datasheet:
GH CSSRM4.24-V6V8-1-1-700-R33.pdf
Description:
67000
Shipping
GH CSSRM4.24-V6V8-1-1-700-R33 Specifications
Wavelength:
656nm (646nm ~ 666nm)
Current - Test:
700mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
2.02V
Lumens/Watt @ Current - Test:
Current - Max:
1.4A
Luminous Flux @ Current/Temperature:
1018mW (960mW ~ 1075mW)
Temperature - Test:
25°C
Supplier Device Package:
1212
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.089" (2.27mm)