Cosel USA, Inc. GHA500F-12-SNF
Part No.:
GHA500F-12-SNF
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
GHA500F-12-SNF.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 450W
Shipping
GHA500F-12-SNF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
GHA (500W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
37.5 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
450W
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)