Cosel USA, Inc. GHA300F-24
Part No.:
GHA300F-24
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
GHA300F-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 100W
Shipping
GHA300F-24 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
GHA (300W)
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
4.2 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
100W (300W Forced Air)
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.0mm)