GIFAR GFT035AB320240
Part No.:
GFT035AB320240
Manufacturer:
GIFAR
Category:
LCD, OLED, Graphic
Package:
Datasheet:
GFT035AB320240.pdf
Description:
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Shipping
GFT035AB320240 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
GIFAR
Series:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Display Type:
TFT - Color
Display Mode:
Transmissive
Touchscreen:
Diagonal Screen Size:
3.5" (88.90mm)
Viewing Area:
72.88mm W x 55.36mm H