Chip Quik Inc. GEN-DR035-P40-S
Part No.:
GEN-DR035-P40-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Category:
Solder Stencils, Templates
Package:
Datasheet:
GEN-DR035-P40-S.pdf
Description:
GENERIC DUAL ROW 0.35MM PITCH 40
Shipping
GEN-DR035-P40-S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Number of Positions:
40
Pitch:
0.014" (0.35mm)
Outer Dimension:
Inner Dimension:
0.118" L x 0.007" W (3.00mm x 0.18mm)