TE Energy & Utilities GELWRAP-18/4-150(B6)
Part No.:
GELWRAP-18/4-150(B6)
Manufacturer:
TE Energy & Utilities
Category:
Splice Enclosures, Protection
Package:
Datasheet:
GELWRAP-18/4-150(B6).pdf
Description:
WIRE SPLICE WRAP AROUND COVER
Shipping
GELWRAP-18/4-150(B6) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Energy & Utilities
Series:
GelWrap
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Wrap Around Splice Cover
Number of Cable Pairs:
Diameter - Inside:
0.150" ~ 0.700" (3.81mm ~ 17.78mm)
Length - Overall:
6.00" (152.4mm)