Carlo Gavazzi Inc. GDP753L120V
Part No.:
GDP753L120V
Datasheet:
GDP753L120V.pdf
Description:
3P DPC LUG TERM 75A 120VAC
Shipping
GDP753L120V Specifications
Coil Voltage:
120VAC
Contact Rating (Current):
75 A
Switching Voltage:
277VAC - Nom
Features:
Termination Style:
Box Lug, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Temperature:
-5°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
102 VAC
Must Release Voltage:
24 VAC