Knowles GD-31223-000
Part No.:
GD-31223-000
Manufacturer:
Knowles
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
GD-31223-000.pdf
Description:
SPEAKR 144.4OHM 10MW TOP 100DB
Shipping
GD-31223-000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles
Series:
GD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
Receiver, Balanced Armature
Frequency Range:
100 Hz ~ 6.7 kHz
Frequency - Self Resonant:
Impedance:
144.4 Ohms
Efficiency - dBA:
100.00
Efficiency - Testing:
Efficiency - Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated:
10 mW
Power - Max:
50 mW
Port Location:
Top
Shape:
Rectangular
Material - Cone:
Material - Magnet:
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
0.236" L x 0.123" W (5.99mm x 3.12mm)